LOVE Curl Cream är ett leave-in serum som definierar lockar. Produkten lämnar inga rester och gör håret mjukt och blankt. Love Curl Cream innehåller mandelextrakt, är rik på proteiner, vitamin B och E, omättade fetter, magnesium, järn, kalium, koppar och fosfor.
Applicera i handdukstorkat hår efter det att du använt LOVE Conditioner. Styla med en diffuser (föntratt) för att förstärka fördelarna med produkten.
Essential Haircare-förpackningarna tillverkas med den minsta möjliga mängd plast som krävs för att skydda innehållet. Förpackningarna tillverkas av plast som är godkända för livsmedel och kan återanvändas för livsmedelsförvaring.
Som en del av projektet LifeGAte Zero Impact, klimatkompenseras CO2-utsläppen från tillverkningen av varje Essential Haircare-produkt genom finansiering av plantering och skydd av skogar i Madagaskar.
Essential Haircare-produkterna tillverkas uteslutande med hjälp av energi från förnyelsebara källor.
150 ml


Kevin Murphy Blonde Angel Wash Shampoo 250ml
Kevin Murphy Angel Wash Shampoo 250ml
Kevin Murphy Killer Curls 200ml
Kevin Murphy Un Tangled Leave In Conditioner 150ml
Kevin Murphy Fresh Hair Dry Cleaning Spray 250 ml
Kevin Murphy Young Again Masque 200ml
Kevin Murphy Session Spray Flex Hairspray 400ml 