Muroto Volume är en hårvårdsserie speciellt utvecklad för att ge volym till platt och fint hår utan att tunga ner. Formulan ger långvarig volym och håret känns fylligare och luftigare. Hela Muroto Volume-serien är berikad med depsea-vatten, en ingrediens hämtad från Stillahavskusten utanför Japan, som är ren och är rik på mineraler.
Muroto Volume Shampoo är vårdande schampo speciellt utvecklat för att ge volym till platt hår och fint hår. Det rengör hårbotten och hårfibern skonsamt för att säkerställa långvarig volym. Håret känns fylligare, lätt och luftigt med en naturlig känsla.
Applicera i vått hår, massera och skölj noggrant. Avsluta med Muroto Volume Conditioner eller inpackning. Skölj omedelbart vid kontakt med ögonen.
300ml


Kevin Murphy Body Mass 100ml
Kevin Murphy Smooth Again 200ml
Kevin Murphy Smooth Again Rinse Conditioner 250ml
Kevin Murphy Young Again Masque 200ml
Kevin Murphy Blonde Angel Wash Shampoo 250ml 
