Superstark
Alkoholfri
Kännbar kontroll
Settingeffekt: 7
Värmeskydd: 260c
Vad är det?
Mega Gel är en alkoholfri mångsidig gelé med en stark stabilitet men med en mjuk naturlig känsla. Den bygger upp håret med stor styrka och stöd samtidigt som det går att ta på och har en följsam fasthet. Den kan användas för att föna håret eller för en naturligt formad frisyr. Låt håret lufttorka för att få en wet look.
Hur används den?
Applicera en liten mängd i fuktigt handdukstorkat hår och forma frisyren som vanligt. Låt lufttorka för att få en wet look.
Huvudingredienser: Keratin Bond System 150 MW: Stärker håret och återställer dess inre struk- tur. Dimethicone: Glänser, kontrollerar krusighet och ökar bevarandet av den naturliga fuktigheten. Extrakt av ”Comfrey”-rot, rosmarin och kryddnejlika: Naturliga örter som ger lyster åt håret samt lugnar och stimulerar hårbotten. Panthenol: Stärker formen i håret (uppbyggare) och är en naturlig fuktgivare.
200ml


Kevin Murphy Hydrate Me Rinse Conditioner 250ml
Kevin Murphy Blonde Angel Treatment 250 ml
Kevin Murphy Strong Hold Session Spray 400ml
Kevin Murphy Plumping Rinse Conditioner 250ml
Kevin Murphy Retouch.Me Auburn Spray 30ml
Kevin Murphy Smooth Again 200ml
Kevin Murphy Retouch.Me Black Spray 30ml
Moroccanoil Ceramic ION Brush 45mm
Shu Uemura Ultimate Reset Duo Serum 30ml
Kevin Murphy Doo Over Finishing Hairspray 250ml
Kevin Murphy Finish Easy Rider 110g
Kevin Murphy Blonde Angel Wash Shampoo 250ml
Kevin Murphy Plumping Wash Shampoo 250ml 
